pátek 2. října 2015

Ve špíně je síla.

Krásné páteční odpoledne všem! :)

Dnešní článek se bude týkat špíny. A nejen jí. Možná si právě říkáte o čem to mluvím. Být modelka je přeci hlavně o těch hezkých a příjemných věcech. O tom být krásná a obdivovaná. Mít vždy dokonalý make-up, učesané vlasy a být oděna do drahých šatů. A to se s nějakou špínou a jinými věcmi vůbec neslučuje!

Není to tak docela pravda.

Ve svých začátcích jsem byla přesvědčená o tom samém co vy. Že jít fotit znamená že fotograf se mne pokusí vyfotit co nejkrásnější a všem se při pohledu na mé fotky bude tajit dech. Nutno podotknout že se jednalo hlavně o klasické portrétní fotografie kde jsem byla hlavním objektem já jako člověk. Přirozená, v žádných krokolomných pozicích ani situacích. To je také ta většinová představa o tom co to znamená být modelkou

A teď něco z reality.

Skutečná modelka toho musí snést velice hodně. Nezřídka se stane že je venku méně než 5°C a jdete fotit v letních šatech. Nebo pózujete několik hodin na přímém slunci v rozkvetlé zahradě, zatímco vám fotograf odráží další světlo do očí takže u focení téměř brečíte. Něco po vás leze ale nemůžete se poškrábat, protože na vás míří několik objektivů najednou a jediné pohnutí znamená zničení celé scény. Boříte se v 15 cm podpatcích do bahna a modlíte se, aby jste nespadly do 80ti metrové strže pod vámi. Vstáváte ve 4 ráno aby jste se stihly připravit na focení a fotograf měl vyhovující světelné podmínky.
Kdykoliv fotíte na veřejnosti, musíte vždy počítat s variantou, že se budete veřejně i převlékat. A věřte že spousta pánů si tím autem mile ráda přibrzdí aby se podívali co vyvádíte. Bude kolem vás kroužit spousta divných lidí a pravděpodobně si budou fotit to jak vy se fotíte. A případně požádají o fotku s vámi.
Budete někde ležet hlavou dolů a budete se snažit pózovat tak, aby ta fotka za něco stála. Nebo se budete muset opřít, držet nebo jinak reagovat na naprosto špinavé předměty a místa na která se určitě dostanete. Budete s sebou tahat půlku skříně v několika taškách, protože jste vždy připravené na každou situaci. Mnohdy budete vypadat jako blázni, feťáci nebo squatteři protože budete mít slepené a špinavé vlasy od milionu přípravků, bude z vás opadávat barevný prášek na vaše černé oblečení a budete u toho vypadat jako by jste se 2 měsíce nekoupaly. A bude vám úplně jedno co si o vás v ten moment kdo myslí. Protože ze sebe budete vydávat tolik že pak už budete jen rády že můžete v klidu ''zemřít'' a celý svět vám může vlézt na záda.

Být modelkou je dřina. Ale já to miluju. Každé focení je pro mne nějakým způsobem výzva. Hodně vám to přinese. Sebekázeň, trpělivost a v neposlední řadě i skvělé fotky.

Pravidlo číslo 2 je tedy spíše otázka: ''Opravdu si myslíš že máš na to být modelkou?''

Žádné komentáře:

Okomentovat