středa 30. září 2015

Haters Gonna' Hate.

Krásné středeční dopoledne všem!

Jako dnešní téma jsem si vybrala fenomén ''haterství''.

O čem je řeč?

Rozhodnete se udělat ten první krok a jdete se svojí kůží na trh. Vše se zdá být chvilku růžové a PAK to přijde. První divná reakce. Naschvál nechci říct první NEGATIVNÍ reakce, protože negativní reakce se dá shrnout pod štítek ''konstruktivní kritika'' či jen ''prosté vyjádření nesouhlasu''. Za divnou pak považuji reakci kdy se někdo pokusí o hluboký, emocionální výron nenávisti a negace k osobě autora (vidíte ten rozdíl?).Už se to asi stalo nám všem. Může to začít zcela nevinně tím, že se takto postižená osoba snaží vzbudit pozornost. Když si otestuje že se její reakcí dostatečně zabýváte (nebo se vydáte bojovat za vlastní pravdu), přidá na intenzitě a rozhodne se vám znepřijemňovat život. Negativní zmínka sem, negativní zmínka tam, nějaká ta antistránka a postupně se nabalují další a další lidé podobného nebo stejného způsobu přemýšlení, kteří jdou prostě s davem a myslí si jak nejsou strašně ''cool'' když nenávidí někoho kdo jim v podstatě nic neudělal.

Spousta lidí se tímto chováním nechá zlomit. Spoustě lidí to vezme chuť tvořit. Přitom bych řekla že úplně zbytečně.

Jak jsem již psala v minulém článku, být vidět znamená nést i to riziko že se setkáte s duševně nevyspělým jedincem, který se bude cítit vaším úspěchem raněn. Znevažování vaší práce stylem že by to i 5ti leté dítě zvládlo lépe je jen ubohá snaha si dokázat že i on (či ona) vás mohou ranit.

Ve své podstatě se jedná o lidi kteří nechápou proč zrovna jim se něco nedaří tak jako vám. A nebo je to prostě jen baví a léčí si na vás nějaký svůj komplex.

A jak se k takovým lidem chovat, když už se s takovým chováním setkáte? Ignorujte je. Zakročte jen v případě že máte pocit, že už je potenciálně ohrožena vaše bezpečnost. Tito lidé milují, když je jejich chování udělována přílišná pozornost. Chcete jim tedy dopřát tu radost? Skutečně chcete těmto chudáčkům věnovat svůj čas a energii a zbytečně si zahlcovat hlavu negativními myšlenkami?

Na druhou stranu...hýčkejte si svoje hatery. Hateři jsou takové zvláštní koření vašeho úspěchu. Protože jen pak víte že to co děláte, děláte vážně skvěle ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat