středa 13. dubna 2016

Barbína z pekla - focení se Sofií

Krásnou středu všem!

I přes náročné období před státnicemi jsem se opět o něco aktivněji ponořila do focení. Tentokrát se jednalo o dvě focení pro mé drahé Piranhas o víkendu. Focení velmi roztomilého prádla (o kterém zase jindy), a jedno focení šatů, o kterém budu psát dnes.

Koncept a hlavně fotograf celého focení se neustále kvůli nepříznivým podmínkám měnil. Chvilku šaty měl fotit ten, pak ten. Až pak odpadli úplně všichni a v zoufalství jsem oslovila Sofii (protože mi bylo jasné že šaty, které mají na přední části pentagram by ji mohly zajímat). 

Velká úmrtnost byla hlavně i kvůli špatnému počasí. V podstatě od pátku do neděle v Brně hlavně pršelo a nikomu se moc nechtěla riskovat voda v objektivu. Nakonec jsme se Sofií a Martinem skončili v jejich super punk ateliéru.


První koncept byl s figurínou. Po snaze dostat se do šatů (ach ano, ty tipy na zádech), a leštění bylo sezení a držení figuríny velmi dobrodružné. Silikonový olej v tomto případě funguje opravdu kvalitně :D 

Protože šaty byly růžové, rozhodli jsme se pro poněkud ''Barbie'' vzhled. Růžová pusa nesměla chybět.


Ještě nahodit ten správně hloupý výraz. A super roztomilá Sofie stojící za mnou :)

Po několika desítkách minut focení přišel čas na něco trochu víc divného. Proto jsem si do svých čistě umytých vlasů naplácala půl kila vosku na vlasy, pro takový ten správně ulepený efekt. A pak přišla řada na tekutý latex, se kterým jsem do soboty neměla absolutně žádnou zkušenost.Tekutý latex - hmm....co bych o něm jen řekla. Krom toho že ten Sofiin už zřejmě má po expirační době, jelikož na rukou se drolil a vytvářel velmi podivné...cucky. Na druhou stranu pro kreativce je to věc jistě skvělá, už chápu že se s ním dají vytvořit dobré masky. My těch vrstev měli asi 5 a posléze odstřihli ty nejhorší hrůzy (jako že blány mezi prsty nejsou vážně moc sexy). 

Aby latex na rukách zasychal rychleji, použili jsme ventilátor. Se kterým se dá dělat i spousta jiných věcí :)


Sofie a její balonovité šaty v akci.

S tekutým latexem možná budu pracovat častěji, jen si budu muset zvyknout na tu divnou vůni (nebo spíš smrad) a to, že po sundání vám chloupky neporostou tak 2 měsíce. Tak bude po sundání vaše kůže hladká :D

A zde je první foto z focení. Je to poměrně experimentální až avantgardní, ale zase je to něco jiného než na co je většina lidí zvyklá.

Žádné komentáře:

Okomentovat