čtvrtek 3. prosince 2015

Jak zvládnout podpatky a nevypadat u toho jako dřevorubec.

Krásný čtvrteční večer!

Dnes jsem se rozhodla napsat článek, který mnohým z vás možná bude připadat zbytečný, ale nenechte se mýlit!

Jak jistě mnozí z vás vědí, žiji v Brně. To je poměrně velké město. 

A kam tím přesně mířím?

Již jsem viděla nespočet mladých slečen a dam, které vypadaly velice elegantně. Měly na sobě krásný kabátek, sáčko a nějakou pěknou sukni. Pečlivě namalované s upravenými vlasy. A při prvním pohledu na ně mne do očí udeřila jedna konkrétní věc - a to, že naprosto nezvládaly chůzi v podpatcích.

Já vím - hodně z nás s podpatky bojovalo. Některé úspěšně a některé méně. Ty méně úspěšné pak většinou zvolí chůzi v botách na klínku. Jenže zvyk je železná košile. Co se jednou naučíš, toho se jen těžko zbavuješ.
Místo elegantních a upravených žen tedy potkávám spíše ženy údernice, jejichž chůze má k ženské ladnosti hodně daleko.

Co s tím tedy dělat? Abychom na jedné straně zbytečně netrpěly a na druhé vypadaly elegantně (nikoliv groteskně)?

Tip číslo 1 tedy zní - zamysli se nad výškou a tloušťkou svého podpatku! Obecně se dá říci že bota s podpatkem kolem 6ti cm je pro začátečnice nejvhodnější. Podpatek není příliš malý ale je zároveň i dost vysoký na to, aby jste si na něj začaly pomalu zvykat. Také platí že jehlový podpatek vám dá více práce než ten širší. 

Tip číslo 2 - ne každá je tak drsná, aby mohla nosit boty bez přední platformy. A to je prostě fakt. Představte si lodičky s podpatkem 10 cm, bez přední platformy. Oku lahodící věc ale vaše nohy vás za to budou pravděpodobně nenávidět.
Platforma mírní sklon vaší nohy, takže pak z vražedných 15ti cm udělá podpatek 6-8 cm vysoký. A to je přeci jen o něco pohodlnější záležitost.

Pozn. A to říkám jako milovnice podpatků nad 14 cm.

Tip číslo 3 - v podpatcích jste za dámu, ne za maratonce! To znamená co? ZPOMALIT. Kolikrát už jsem viděla slečny ve skutečně krásných botách, procházející obchodním centrem. Jejich zběsilá chůze však rozesmívala pány v celém širokém okolí. Viklající a protáčející se kotníky prostě nejsou sexy.

Tip číslo 4 - držení těla. Chápu že někomu to nepřipadá být přirozené. Ale vážně si myslíte, že musíte vypadat jako Robocop? Takže hlavu a bradu hezky nahoru, uvolnit ramena, zatáhnout bříško a pěkně sebevědomě pohyb vpřed!

Tip číslo 5 - naučte se přenášet váhu. Díky tomu že je vaše chodidlo ve sklonu a chybí vám kus plochy v oblasti klenby a paty, je potřeba se naučit přenášet váhu na špičky. Ale uvědomte si, že stále je tu i ten jeden bod na patě! To znamená najít rovnováhu někde na půli cesty. Proto nedopadáme na špičku příliš tvrdě. Při sledování ostatních žen mám občas pocit, že se brzy převáží dopředu.

Tip číslo 6 - rezerva. Pokud víte že strávíte v podpatcích celý večer a budou vás bolet nohy, doporučuji si vzít boty na přezutí. Například balerínky. Nohám tak alespoň trochu ulevíte.


Tip číslo 7 - mějte svého gentlemana. Tento bod píši jako úplně poslední s tím, že je skoro ten úplně nejdůležitější ze všech! Mějte po ruce svého gentlemana, který vám galantně nabídne své rámě. Já jednoho takového našla ve svém příteli. Pokud váš muž není zvyklí se sám nabídnout, nestyďte se ho o tuto věc požádat. Jedná se částečně i o vaši bezpečnost, pokud spolu jdete na společenskou akci a máte před sebou nerovný terén. Rozhodně to není nic za co by jste se musely stydět.
Uvidíte že si váš muž bude připadat jako váš hrdina a zachránce :) ;)

 Buďme tedy ženy a chovejme se tak. Je to naše privilegium.

Tak co, přišel čas na nové boty?

Žádné komentáře:

Okomentovat